Konginkankaan joukkoliikenne

Talvi 2021-2022

Aikataulu pdf-muodossa

Konginkangas - Äänekoski 

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:05 7:45 Konginkangas Äänekoski 40min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
8:00 8:45 Konginkangas Äänekoski 45min Koulp Koivuranta Oy
8:00 8:45 Konginkangas Äänekoski 45min Koulp Koivuranta Oy
9:30 10:00 Konginkangas Äänekoski 30min Koulp Soisalon liikenne Oy
9:40 10:15 Konginkangas Äänekoski 35min Koulp Koivuranta Oy
12:35 13:05 Konginkangas Äänekoski 30min Koulp Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Äänekoski - Konginkangas

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:30 8:00 Äänekoski Konginkangas 30min Koulp Koivuranta Oy
12:05 12:35 Äänekoski Konginkangas 30min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
14:15 14:35 Äänekoski Konginkangas 20min Koulp Soisalon liikenne Oy
15:05 15:40 Äänekoski Konginkangas 35min Koulp Koivuranta Oy
15:15 15:45 Äänekoski Konginkangas 30min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Konginkangas - Jyväskylä

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
8:00 9:40 Konginkangas Jyväskylä 1h40min Koulp Koivuranta Oy
9:30 10:55 Konginkangas Jyväskylä 1h25min Koulp Soisalon liikenne Oy
9:40 11:40 Konginkangas Jyväskylä 2h Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Jyväskylä - Konginkangas

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
13:30 14:35 Jyväskylä Konginkangas 1h5min Koulp Soisalon liikenne Oy
14:00 15:45 Jyväskylä Konginkangas 1h45min Koulp Koivuranta Oy
14:10 15:40 Jyväskylä Konginkangas 1h30min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Konginkangas - Suolahti

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
8:05 9:00 Konginkangas Suolahti 55min Koulp Koivuranta Oy
9:40 10:25 Konginkangas Suolahti 45min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Suolahti - Konginkangas

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:15 8:00 Suolahti Konginkangas 45min Koulp Koivuranta Oy
15:05 15:45 Suolahti Konginkangas 40min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Palveluliikenne

Tiistai Liikennöitsijä
Liimattalantie 9:00 Hujakon Taksi 040 168 1999
Häkkiläntie 9:15
Paluu 10:30
 
Tiistai
Lapinniementie 9:40
Paluu 11:00
 
Tiistai
Jänislahdentie 10:00
Riihilahdentie
Petäjäniementie 10:15
Paluu 11:30
 
Perjantai
Kalaniemi 9:00
Räihä 9:15
Palvelutalo 9:30
Paluu   10:30  

Merkkien selitykset

P Perjantaisin
# Lähtö tapahtunut edellisen päivän puolella, ajopäivät koskevat alkuperäistä lähtöpäivää.
*67 Vuorossa käy Nettilippu, mutta eivät muut Matkahuollon lipputuotteet.
M-S Maanantaista sunnuntaihin
*69 Vuorossa käy Kelan koulumatkatuettu opiskelijaseutulippu, mutta eivät muut seutu-, kaupunki ja työmatkaliput.
M-P Maanantaista perjantaihin
+ Kouluvuoden aikana
S Sunnuntaisin
M-To Maanantaista torstaihin
Koulp Koulupäivinä maanantaista perjantaihin
Muokattu 24.2.2022