Suolahden joukkoliikenne

Talvi 2021-2022

Aikataulu pdf-muodossa

Suolahti - Äänekoski 

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
5:30 5:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:30 6:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:30 6:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:15 7:30 Suolahti Äänekoski 15 min Koulp Koivuranta Oy
7:30 7:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:30 7:45 Suolahti Äänekoski 15 min Koulp Koivuranta Oy
8:00 8:15 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:35 8:50 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:40 8:50 Suolahti Äänekoski 10 min Koulp Koivuranta Oy
9:05 9:20 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:00 11:15 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:40 11:55 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
12:30 12:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-S Jyväskylän liikenne Oy
13:35 13:50 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:05 14:20 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:05 15:15 Suolahti Äänekoski 15 min Koulp Koivuranta Oy
15:05 15:20 Suolahti Äänekoski 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:30 15:45 Suolahti Äänekoski 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
16:30 16:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:55 17:10 Suolahti Äänekoski 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
18:30 18:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
19:15 19:30 Suolahti Äänekoski 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
19:30 19:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy

 Tarkasta aikataulut

Äänekoski - Suolahti

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
6:15 6:25 Äänekoski Suolahti 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:45 7:00 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:35 7:50 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:35 8:50 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:40 8:50 Äänekoski Suolahti 10 min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
9:00 9:10 Äänekoski Suolahti 10 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
9:20 9:35 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
10:15 10:25 Äänekoski Suolahti 10 min Koulp Koivuranta Oy
10:45 11:00 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:20 11:35 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
12:15 12:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-S Jyväskylän liikenne Oy
12:50 13:05 Äänekoski Suolahti 15 min M-P,+ Koivuranta Oy
13:15 13:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:00 14:15 Äänekoski Suolahti 15 min Koulp Koivuranta Oy
14:05 14:15 Äänekoski Suolahti 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:40 14:55 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:15 15:30 Äänekoski Suolahti 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
15:35 15:45 Äänekoski Suolahti 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:10 16:20 Äänekoski Suolahti 10 min Koulp Koivuranta Oy
16:20 16:35 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:45 16:55 Äänekoski Suolahti 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
18:15 18:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
19:15 19:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Suolahti - Sumiainen

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
9:20 9:40 Suolahti Sumiainen 20 min Koulp Koivuranta Oy
14:15 14:30 Suolahti Sumiainen 15 min Koulp Koivuranta Oy
14:55 15:25 Suolahti Sumiainen 30 min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
16:20 16:40 Suolahti Sumiainen 20 min Koulp Koivuranta Oy
Tarkasta aikataulut

Sumiainen - Suolahti

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:10 7:45 Sumiainen Suolahti 25 min Koulp Koivuranta Oy
8:15 8:50 Sumiainen Suolahti 25 min Koulp Koivuranta Oy
10:35 11:00 Sumiainen Suolahti 25 min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Suolahti - Jyväskylä

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
5:30 6:40 Suolahti Jyväskylä 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:25 7:35 Suolahti Jyväskylä 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:30 7:40 Suolahti Jyväskylä 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:00 9:10 Suolahti Jyväskylä 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
9:05 10:15 Suolahti Jyväskylä 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
9:10 10:25 Suolahti Jyväskylä 1h 10min L,S Jyväskylän liikenne Oy
9:35 10:40 Suolahti Jyväskylä 1h 5min M-P Jyväskylän liikenne Oy
10:25 11:40 Suolahti Jyväskylä 1h 10min Koulp Koivuranta Oy
11:00 12:10 Suolahti Jyväskylä 1h 15min M-P Koivuranta Oy
12:30 13:45 Suolahti Jyväskylä 1h 15min M-S Jyväskylän liikenne Oy
13:05 13:55 Suolahti Jyväskylä 50 min M-P,+ Koivuranta Oy
14:05 15:20 Suolahti Jyväskylä 1h 15min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:15 15:45 Suolahti Jyväskylä 1h 30min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:05 16:20 Suolahti Jyväskylä 1h 15min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:50 16:50 Suolahti Jyväskylä 1h M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:35 17:50 Suolahti Jyväskylä 1h 15min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:55 18:05 Suolahti Jyväskylä 1h 10min L,S Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Jyväskylä - Suolahti

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
6:30 7:30 Jyväskylä Suolahti 1h M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:40 7:50 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:25 8:35 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:40 8:50 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:20 12:30 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-S Jyväskylän liikenne Oy
12:00 13:05 Jyväskylä Suolahti 1h 5min M-P,+ Koivuranta Oy
12:30 13:35 Jyväskylä Suolahti 1h 5min M-P Jyväskylän liikenne Oy
13:00 14:10 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-P,+ Koivuranta Oy
13:10 14:15 Jyväskylä Suolahti 1h 5min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:00 15:05 Jyväskylä Suolahti 1h 5min Koulp Koivuranta Oy
14:20 15:30 Jyväskylä Suolahti 1h 10min L,S Jyväskylän liikenne Oy
15:10 16:30 Jyväskylä Suolahti 1h 20min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:20 16:35 Jyväskylä Suolahti 1h 15min M-P Jyväskylän liikenne Oy
17:20 18:30 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
18:05 19:15 Jyväskylä Suolahti 1h 10min L,S Jyväskylän liikenne Oy
18:20 19:30 Jyväskylä Suolahti 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Palveluliikenne

Tiistai Liikennöitsijä
Ruotinkylä 9:30 Jyvässeudun Taksiautot Oy 040 826 9743
Kalliolahti 9:40
Honkala
Mutapohja
Paluu 11:30
 
Torstai
Nakertaja 9:10
Alkula 9:20
Paluu 11:30
 
Torstai
Vihijärvi 9:10
Syvälahti 9:20
Paluu   11:30  

Merkkien selitykset

P Perjantaisin
# Lähtö tapahtunut edellisen päivän puolella, ajopäivät koskevat alkuperäistä lähtöpäivää.
*67 Vuorossa käy Nettilippu, mutta eivät muut Matkahuollon lipputuotteet.
M-S Maanantaista sunnuntaihin
*69 Vuorossa käy Kelan koulumatkatuettu opiskelijaseutulippu, mutta eivät muut seutu-, kaupunki ja työmatkaliput.
M-P Maanantaista perjantaihin
+ Kouluvuoden aikana
S Sunnuntaisin
M-To Maanantaista torstaihin
Koulp Koulupäivinä maanantaista perjantaihin
Muokattu 24.2.2022