Äänekosken Ohjaamo palvelee 19.3.2020 alkaen toistaiseksi ETÄPÄIVYSTYKSENÄ

Etäpäivystäjän saat kiinni Ohjaamo Äänekosken numerosta 040 568 5942 torstaisin klo 12-15, soittamalla, tekstiviestillä tai whatsapilla.

Muina aikoina voit jättää yhteydenottopyynnön samaiseen numeroon soittamalla, tekstiviestillä, whatsapilla.
Voit myös lähettää sähköpostia osoitteeseen ohjaamo@aanekoski.fi.

Kiireellisissä asioissa tavoitat ohjaamolaiset seuraavista numeroista:

Nuorten sosiaalityöntekijä Sari Kinnunen : sari.kinnunen@aanekoski.fi / 040 586 7864

Te-palveluiden asiantuntija Arja Marjonen : arja.marjonen@te-toimisto.fi 029 504 6017

Äänekosken kaupungin työllisyyspalveluiden työntekijä/ ohjaamokoordinaattori Oona Laiho oona.laiho@aanekoski.fi / 040 568 5942

Hohto-hankkeen ura- ja opinto-ohjaaja Erika Nieminen erika.nieminen@laukaa.fi / 040 635 0138

Poken opinto-ohjaaja Pirkko Pinola  pirkko.pinola@poke.fi / 040 567 3205

Etsivät nuorisotyöntekijät: Pauliina Koljonen pauliina.koljonen@aanekoski.fi/  0400 115 258
Sini Moberg (1.4.2020 saakka) sini.moberg@aanekoski.fi / 040 536 5309
Saija Bågman saija.bagman@aanekoski.fi / 0400 115 259

Infoamme somekanavissamme (Facebook ja Instagram @ohjaamoaanekoski), sekä Äänekosken kaupungin nettisivuilla, josta saat tiedon, milloin varsinainen päivystys taas aukeaa.

Älä epäröi olla yhteyksissä mieltäsi askarruttavissa asioissa!"