Hygieniapassikoulutus ja -testi
Milloin
To 9.4.2026
Klo 17-20
Missä
Suolahden yhtenäiskoulu
Telakkakatu 15
44200 Suolahti
Mitä
Terveys ja hyvinvointi, vapaa-ajan harrastus, myyjäiset ja tori, osallisuus, luennot ja seminaarit, työllisyys
Kenelle
Nuoret, opiskelijat, ikääntyneet, yrittäjät, järjestöt, kuntalaiset, työnhakijat
Järjestäjä
Äänekosken 4H-Yhdistys
0403563608
Lisätietoja järjestäjän verkkosivuilta
Sähköposti: emma.pellinen@4h.fi
Hygieniapassia tarvitaan monilla eri aloilla. Se voi olla edellytys kesätyölle, työharjoittelupaikan saamiselle tai vaikkapa myyjäisissä. Tässä koulutuksessa saat yhdessä illassa tiiviin tietopaketin elintarvikehygieniasta sekä hygieniaosaamisesta.
Hygieniaosaamiskoulutus- ja testi 9.4.2026 klo 17.00-20.00
Hygieniapassia tarvitaan monilla eri aloilla. Se voi olla edellytys kesätyölle, työharjoittelupaikan saamiselle tai vaikkapa myyjäisissä.
Tässä koulutuksessa saat yhdessä illassa tiiviin tietopaketin elintarvikehygieniasta sekä hygieniaosaamisesta. Illan päätteeksi pääset osoittamaan tentissä osaamisesi. Hyväksytyn suorituksen tehtyäsi, passi toimitetaan kotiin koulutuksen jälkeen.
Koulutuksen hinta 40€ yhdistyksemme jäsenille, 50€ ilman jäsenyyttä. Mikäli et ole vielä jäsenemme, mutta haluat liittyä, se onnistuu tämän linkin kautta. Liittymällä saat jo tämän koulutuksen jäsenhintaan!
Sisältö: Luento + testi sekä passi
Ilmoittautumaan koulutukseen pääset 4H:n nettisivuilla www.aanekoski.4h.fi.
HUOM! Todistuksen saaminen edellyttää koulutuksen aluksi kuvalla varustetun voimassa olevan henkilöllisyystodistuksen esittämistä (esimerkiksi passi, ajokortti tai kuvallinen henkilökortti). Koulutus toteutuu, kun ilmoittautuneita on vähintään 8.
Tervetuloa mukaan!