Äänekosken joukkoliikenne

Talvi 2021-2022

Aikataulu pdf-muodossa 

Äänekoski - Suolahti 

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
6:15 6:25 Äänekoski Suolahti 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:45 7:00 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:35 7:50 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:35 8:50 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:40 8:50 Äänekoski Suolahti 10 min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
9:00 9:10 Äänekoski Suolahti 10 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
9:20 9:35 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
10:15 10:25 Äänekoski Suolahti 10 min Koulp Koivuranta Oy
10:45 11:00 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:20 11:35 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
12:15 12:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-S Jyväskylän liikenne Oy
12:50 13:05 Äänekoski Suolahti 15 min M-P,+ Koivuranta Oy
13:15 13:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:00 14:15 Äänekoski Suolahti 15 min Koulp Koivuranta Oy
14:05 14:15 Äänekoski Suolahti 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:40 14:55 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:15 15:30 Äänekoski Suolahti 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
15:35 15:45 Äänekoski Suolahti 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:10 16:20 Äänekoski Suolahti 10 min Koulp Koivuranta Oy
16:20 16:35 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:45 16:55 Äänekoski Suolahti 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
18:15 18:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
19:15 19:30 Äänekoski Suolahti 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Suolahti - Äänekoski

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
5:30 5:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:30 6:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:30 6:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:15 7:30 Suolahti Äänekoski 15 min Koulp Koivuranta Oy
7:30 7:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:30 7:45 Suolahti Äänekoski 15 min Koulp Koivuranta Oy
8:00 8:15 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:35 8:50 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:40 8:50 Suolahti Äänekoski 10 min Koulp Koivuranta Oy
9:05 9:20 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:00 11:15 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:40 11:55 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
12:30 12:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-S Jyväskylän liikenne Oy
13:35 13:50 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:05 14:20 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:05 15:15 Suolahti Äänekoski 15 min Koulp Koivuranta Oy
15:05 15:20 Suolahti Äänekoski 10 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:30 15:45 Suolahti Äänekoski 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
16:30 16:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:55 17:10 Suolahti Äänekoski 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
18:30 18:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy
19:15 19:30 Suolahti Äänekoski 15 min L,S Jyväskylän liikenne Oy
19:30 19:45 Suolahti Äänekoski 15 min M-P Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Äänekoski - Konginkangas

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:30 8:00 Äänekoski Konginkangas 30min Koulp Koivuranta Oy
12:05 12:35 Äänekoski Konginkangas 30min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
14:15 14:35 Äänekoski Konginkangas 20min Koulp Soisalon liikenne Oy
15:05 15:40 Äänekoski Konginkangas 35min Koulp Koivuranta Oy
15:15 15:45 Äänekoski Konginkangas 30min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Konginkangas - Äänekoski

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:05 7:45 Konginkangas Äänekoski 40min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
8:00 8:45 Konginkangas Äänekoski 45min Koulp Koivuranta Oy
8:00 8:45 Konginkangas Äänekoski 45min Koulp Koivuranta Oy
9:30 10:00 Konginkangas Äänekoski 30min Koulp Soisalon liikenne Oy
9:40 10:15 Konginkangas Äänekoski 35min Koulp Koivuranta Oy
12:35 13:05 Konginkangas Äänekoski 30min Koulp Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Äänekoski - Parantala 

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:10 7:28 Äänekoski Parantala 18min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
13:15 13:33 Äänekoski Parantala 18min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
15:15 15:40 Äänekoski Parantala 25min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
16:15 16:38 Äänekoski Parantala 23min Koulp Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Parantala - Äänekoski 

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
8:05 8:35 Parantala Äänekoski 30min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
8:10 8:40 Parantala Äänekoski 30min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
14:28 14:50 Parantala Äänekoski 22min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
15:45 16:05 Parantala Äänekoski 20min Koulp Jyväskylän liikenne Oy

Tarkasta aikataulut

Äänekoski - Sumiainen

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
14:00 14:30 Äänekoski Sumiainen 30 min Koulp Koivuranta Oy
14:40 15:25 Äänekoski Sumiainen 45 min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
14:40 15:25 Äänekoski Sumiainen 45 min Koulp Jyväskylän liikenne Oy
16:10 16:40 Äänekoski Sumiainen 30 min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Sumiainen - Äänekoski

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
7:10 7:45 Sumiainen Äänekoski 35 min Koulp Koivuranta Oy
8:15 8:50 Sumiainen Äänekoski 35 min Koulp Koivuranta Oy

Tarkasta aikataulut

Äänekoski - Jyväskylä

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
0:35 1:15 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min L Onnibus.com
4:20 5:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min P,S Onnibus.com
5:45 6:40 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:15 7:35 Äänekoski Jyväskylä 1h 20min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:45 7:40 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:45 7:40 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:15 9:10 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
8:45 9:40 Äänekoski Jyväskylä 55min Koulp Koivuranta Oy
8:45 9:40 Äänekoski Jyväskylä 55min Koulp Koivuranta Oy
9:00 10:25 Äänekoski Jyväskylä 1h 25min L,S Jyväskylän liikenne Oy
9:20 10:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min M-S Onnibus.com
9:20 10:15 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
9:20 10:40 Äänekoski Jyväskylä 1h20min M-P Jyväskylän liikenne Oy
10:00 10:55 Äänekoski Jyväskylä 55min Koulp Soisalon liikenne Oy
10:15 11:40 Äänekoski Jyväskylä 1h 25min Koulp Koivuranta Oy
12:50 13:45 Äänekoski Jyväskylä 55min M-S Jyväskylän liikenne Oy
13:20 14:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min M-S Onnibus.com
14:05 15:45 Äänekoski Jyväskylä 1h 40min M-P Jyväskylän liikenne Oy
14:25 15:20 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:15 16:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 45min P,SS Onnibus.com
15:25 16:20 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:35 16:50 Äänekoski Jyväskylä 1h 15min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:20 17:15 Äänekoski Jyväskylä 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:20 17:50 Äänekoski Jyväskylä 1h30min M-P Jyväskylän liikenne Oy
17:10 18:05 Äänekoski Jyväskylä 55min L,S Jyväskylän liikenne Oy
17:20 18:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min M, To,S Onnibus.com
17:20 18:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min P,L Onnibus.com
19:20 20:00 Äänekoski liittymä Jyväskylä 40min S Onnibus.com
23:44 0:30 Äänekoski liittymä Jyväskylä 46min M-S V.Alamäki Oy

Tarkasta aikataulut

Jyväskylä - Äänekoski

Lähtö Perillä Mistä Mihin Kesto Ajopäivät Liikennöitsijä
3:05 3:40 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min P Onnibus.com
6:10 6:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min M-S V.Alamäki Oy
6:30 7:40 Jyväskylä Äänekoski 1h 10min M-P Jyväskylän liikenne Oy
6:40 7:35 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:10 7:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min M-S  
7:25 8:50 Jyväskylä Äänekoski 1h 25min M-P Jyväskylän liikenne Oy
7:40 8:35 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
11:20 12:15 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
12:00 12:50 Jyväskylä Äänekoski 50min M-P Koivuranta Oy
12:10 12:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min P,L,S Onnibus.com
12:10 12:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min M-To Onnibus.com
12:30 13:50 Jyväskylä Äänekoski 1h 20min M-P Jyväskylän liikenne Oy
13:10 14:05 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
13:30 14:15 Jyväskylä Äänekoski 45min Koulp Soisalon liikenne Oy
14:00 15:15 Jyväskylä Äänekoski 1h 15min Koulp Koivuranta Oy
14:10 14:52 Jyväskylä Äänekoski liittymä 42min Koulp Koivuranta Oy
14:10 15:05 Jyväskylä Äänekoski 55min Koulp Koivuranta Oy
14:10 15:13 Jyväskylä Äänekoski, Akanniemen liittymä 1h Koulp Koivuranta Oy
14:20 15:15 Jyväskylä Äänekoski 55min L,S Jyväskylän liikenne Oy
14:20 15:15 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:10 15:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min M-S Onnibus.com
15:10 16:45 Jyväskylä Äänekoski 1h35min M-P Jyväskylän liikenne Oy
15:20 16:15 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
16:20 17:15 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
17:10 17:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min P,SS  
17:20 18:15 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
18:05 19:30 Jyväskylä Äänekoski 1h 25min L,S Jyväskylän liikenne Oy
18:20 19:15 Jyväskylä Äänekoski 55min M-P Jyväskylän liikenne Oy
19:10 19:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min M-S Onnibus.com
21:10 21:45 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min S Onnibus.com
23:59 0:35 Jyväskylä Äänekoski liittymä 35min To,P Onnibus.com

Tarkasta aikataulut

Palveluliikenne

Perjantai Liikennöitsijä
Järvenpää 9:30 Tilausajot Mennään Bussilla Oy 050 475 5200
Kevätlahti 9:45
Paluu   14:00  
Torstai Liikennöitsijä
Likolahti 9:15 Hujakon Taksi Oy 040 847 4995
Römmi 9:20
Paluu 11:00
 
Torstai
Laajalahti 9:35
Pukkimäki 9:40
Paluu 11:30
 
Perjantai
Mämmensalmi 9:15
Mustaniemi 9:20
Paluu 11:00
 
Perjantai
Mörtti 9:40
Ääneniemi 9:45
Paluu   11:30  

Merkkien selitykset

P Perjantaisin
# Lähtö tapahtunut edellisen päivän puolella, ajopäivät koskevat alkuperäistä lähtöpäivää.
*67 Vuorossa käy Nettilippu, mutta eivät muut Matkahuollon lipputuotteet.
M-S Maanantaista sunnuntaihin
*69 Vuorossa käy Kelan koulumatkatuettu opiskelijaseutulippu, mutta eivät muut seutu-, kaupunki ja työmatkaliput.
M-P Maanantaista perjantaihin
+ Kouluvuoden aikana
S Sunnuntaisin
M-To Maanantaista torstaihin
Koulp Koulupäivinä maanantaista perjantaihin
Muokattu 1.7.2022